Görele Kemençe ve Horon Günleri 🗓

Görele Kemençe ve Horon Günleri 🗓

382
0
PAYLAŞ

Görele Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak ilçenin kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlenen Görele kemençe ve horon günleri  boyunca Görele sanata, sanatçıya, kemençe ve horana doyacak.

Mahalli ve ulusal sanatçıların konserleri, horon gösterileri ve sünnet şölenleri ile Görele halkı hem eğlenip hem de bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Görele Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yılda Görele’nin kemençe ve horan’a doyacağı bildirildi.

Şenlikte her yıl olduğu gibi Görele hemşerileriyle buluşmanın ayrı bir mutluluğunu yaşayacağını da belirten Melikoğlu, “Görele Kemençe ve Horan Günlerini her yıl ilçemizde gelenek haline getirerek, ilçemizin kültürünü her yöreye tanıtımını yaptık. Halkımızın desteğiyle birlikte göle attığımız mayamız tuttu. Her yıl belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlik sayesinde halkımız kemençeye ve horona doyuyor” dedi

Festivalde son olarak konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, “Bu güzel akşamda sizlerle birlikte olmanın huzuru içerisinde hepinizi en derin sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ramazan ayının arifesinde kutlanan turizm ve kültür gecemize İstanbul’dan Bursa’dan Ankara’dan Kocaeli’nden buraya bizlerle birlikte olmak üzere katılan değerli hemşehrilerimizi gönülden kutluyorum. Şu anda televizyonları ve radyoları başında bizleri izleyen ve dinleyen Görele deyince kalbi atan değerli hemşehrilerimi de gönülden kutluyorum. Sizlere şunu ifade etmek istiyorum değerli hemşehrilerim sizlerin birlikteliğiniz sizin gücünüzü sizin birlikteliğinizi sizin daha büyük olmanızı sağlar bu vesileyle bu kültür ve turizm günülerinin son derece önemli olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Değerli hemşehrilerim Görele deyince farklılıklar kendini her yerde gösterir.

YERİ VE TARİHİ                    : Görele –

DÜZENLEYEN KURULUŞ    : Görele Belediye Başkanlığı

TEL                                         : (454) 513 11 89

FAKS                                      :           513 15 35

E-MAIL ADRESİ                     : basinyayın@gorele.bel.tr

Dans Festivalleri Şehir Festivalleri

CEVAP VER