Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali 🗓 🗺

Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali 🗓 🗺

3599
0
PAYLAŞ
Uluslararasi Tekirdag Kiraz Festivali

Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali Trakya’daki kent festivalleri arasında en coşkulu olanların başında gelir. Şehrin tanıtımına büyük katkı sunan festival bu yıl 52. senesini kutlamaya hazırlanıyor.

Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali ilk kez 1962 yılında “Kiraz Cümbüşü” adıyla Tekirdağ’a bağlı Naip Köyü’nde başlatılan kutlamalar, 1964 yılında “Kiraz Bayramı “adıyla kent merkezine taşınmıştı. Şehrin tanıtımına, iç turizm yoluyla sosyo-ekonomik hayatına, spor-eğlence ve kültürel yaşantısına hatrı sayılır bir ivme kazandıran kutlamalar daha sonra geleneksel hale getirilmiş ve davet edilen konuk ülkelerin katkılarıyla uluslar arası titre sahip olmuştur.

Uluslararasi Tekirdag Kiraz Festivali
Uluslararasi Tekirdag Kiraz Festivali

Bu yıl 52. kez düzenlenecek olan festival 1-5 Haziran 2016 tarihleri arasında hayat bulacak. Geleneksel festival korteji ile başlayan kutlamalar; sergiler, yarışmalar, çocuk oyun alanları ve animasyonlar, fener alayı ve havai fişek gösterileri, panel ve konferanslar, geleneksel yağlı güreş müsabakaları ile renklenen halk konserleri vb…etkinliklerle devam edecek.

52.Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 1-5 Haziran tarihlerinde üç ilçede düzenlenecek festivalin etkinlik takvimi oluşturulmaya başlandı.

Uluslararasi Tekirdag Kiraz Festivali
Uluslararasi Tekirdag Kiraz Festivali

Süleymanpaşa, Şarköy ve Muratlı ilçelerinde, imza günleri, söyleşiler, sergiler, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek.

Etkinlikler kapsamında, Tekirdağ BüyükşehirBelediye Başkanı Kadir Albayrak ile PTT Süleymanpaşa Şube Müdürü Hatice Atik arasında 250 adet ‘Rakoczi Anma Pulu’ üretilmesi için sözleşme imzalandı.

Sınırlı sayıda üretildiği için değer taşıyan pullar festival tarihlerinde, Süleymanpaşa PTT Şubesine mektup göndermek için gelen vatandaşlara verilecek.

Hasat Festivalleri
Map

CEVAP VER